Two Buffaloes

Two Buffaloes

Regular price
$ 110.00
Sale price
$ 110.00
Regular price
Sold out
Unit price
per 

Buffaloes produce milk that are rich in fat and protein. Buffaloes are also good for tilling fields for the purpose of cultivating rice. With limited employment options due to the COVID-19 pandemic, families are turning to animal husbandry as a means to put food on the table and ensure their survival.