A Pair of Goats

Regular price
$ 85.00
Sale price
$ 85.00
Regular price
Sold out
Unit price
per 

Goat milk can be used to make other dairy products such as butter and cheese and the goat itself is a meat source. With the right tools and a lot of hard work, rearing goats can be a sustainable means of survival. The COVID-19 pandemic has affected many businesses resulting in shrinking job opportunities. Families are turning to animal husbandry to put food on the table and for economic stability.